2 квітня Всесвітній день розповсюдження інформації про проблеми аутизму

Основні відомості

Аутизм — це постійне порушення розвитку, яке проявляється протягом перших трьох років життя і є наслідком неврологічного розладу, позначається на функціонуванні мозку, яким страждають переважно діти у багатьох країнах, незалежно від статі, расової приналежності або соціально-економічного становища, і яке характеризується порушеннями здатності до соціального спілкуванню, проблемами вербальної і невербальної комунікації та обмеженими і повторюваними типами поведінки, інтересами і заняттями.

Чисельність дітей, що страждають аутизмом, висока у всіх регіонах світу і має величезні наслідки для дітей, їхніх родин, громад і товариств.

Розлади аутистичного спектру і інші психічні розлади серед дітей пов’язані зі значними економічними труднощами для сімей у зв’язку з найчастіше обмеженими ресурсами охорони здоров’я в країнах, що розвиваються. Стигматизація та дискримінація, пов’язана з цими хворобами, також залишаються основними перешкодами для їх діагностування та лікування. Відсутність розладів аутистичного спектру і інших психічних розладів серед дітей в переліках основних причин смерті призвело до їх тривалого забуття як громадськими діячами, що визначають політику в країнах, що розвиваються, так і донорами.

Конвенція про права інвалідів набула чинності в травні 2008 року. Мета Конвенції полягає в заохоченні, захисті й забезпеченні повного й рівного здійснення всіма інвалідами всіх прав людини й основних свобод, а також у заохоченні поваги притаманного їм достоїнства.

Генеральна Асамблея ООН в своїй резолюції 62/139 постановила оголосити 2 квітня Всесвітнім днем ​​поширення інформації про проблему аутизму, для того, щоб підкреслити необхідність допомоги для підвищення рівня життя людей з аутизмом.

Резолюція, прийнята Генеральною Асамблеєю ООН № 62/139

Послання з нагоди проголошення Всесвітнього дня поширення інформації про проблему аутизму

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>