Про організацію діяльності психолого-медико-педагогічних консультацій

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 680 від 04 червня 2013 року

Про організацію діяльності
психолого-медико-педагогічних консультацій

На виконання наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, Національної академії педагогічних наук України від 23.06.2011 № 623/61 «Про внесення змін до Положення про центральну та республіканську (Автономна Республіка Крим), обласні, Київську та Севастопольську міські, районні (міські) психолого-медико-педагогічні консультації» (далі — Положення), з метою забезпечення належних  умов та поліпшення змісту роботи психолого-медико-педагогічних консультацій наказую:

1.Міністру освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, директорам департаментів (управлінь) освіти і науки (молоді та спорту) обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:

1.1. Забезпечити створення належних умов для функціонування республіканської (Автономна Республіка Крим), обласних, Київської та Севастопольської міських, районних (міських) психолого-медико-педагогічних консультацій до 20 серпня 2013 року.

1.2. Розробити перспективні плани розвитку мережі постійно діючих районних (міських) психолого-медико-педагогічних консультацій у всіх регіонах на період 2013-2014 років, до 10 вересня 2013 року.

1.3. Укомплектувати склад психолого-медико-педагогічних консультацій спеціалістами  відповідно до Положення до 15 серпня 2013 року.

1.4. Скласти перспективні плани проведення атестації та курсів підвищення кваліфікації завідувачів та консультантів психолого-медико-педагогічних консультацій до 1 вересня 2013 року.

1.5. Не допускати суміщення посад завідувачів обласних та районних (міських) психолого-медико-педагогічних консультацій з іншими посадами.

1.6. Провести моніторинг діяльності психолого-медико-педагогічних консультацій та результати розглянути на колегіях до 30 грудня 2013 року.

1.7. Посилити контроль за веденням та збереженням документації психолого-медико-педагогічних консультацій.

1.8. Забезпечити направлення дітей з особливими освітніми потребами до навчальних закладів виключно органами управління освіти і науки обласних, районних (міських) державних адміністрацій з урахування висновків та рекомендацій психолого-педагогічних консультацій.

1.9. Надати інформацію щодо діяльності психолого-медико-педагогічних консультацій департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Єресько О. В.) до 1 жовтня 2013 року.

2. Українському науково-методичному центру практичної психології і соціальної роботи (Панок В.Г.), центральній психолого-медико-педагогічній консультації (Обухівська А.Г.):

2.1. Укомплектувати фаховий склад консультантів центральної психолого-педагогічної  консультації за спеціальностями відповідно до штатного розпису строком до 1 вересня 2013 року.

2.2. Постійно здійснювати науково-методичний та організаційний супровід за діяльністю республіканської (Автономна Республіка Крим), обласних, Київської та Севастопольської міських, районних (міських) психолого-медико-педагогічних консультацій відповідно до Положення.

2.2. Надавати Міністерству освіти і науки аналітичну інформацію про діяльність психолого-медико-педагогічних консультацій щороку до 1 серпня.

2.3. Скласти перспективні плани проведення атестації та курсів підвищення кваліфікації завідувачів республіканської (Автономна Республіка Крим) обласних, Київської та Севастопольської міських психолого-медико-педагогічних консультацій до 1 вересня 2013 року.

2.4. Провести атестацію завідувачів республіканської (Автономна Республіка Крим) обласних, Київської та Севастопольської міських психолого-медико-педагогічних консультацій протягом 2013 — 2014 навчального року.

2.5. Розробити методичні рекомендації щодо організації діяльності психолого-медико-педагогічних консультацій до 1 серпня 2013 року.

2.6. Розробити нове положення про шкільну психолого-медико-педагогічну комісію з урахуванням вимог щодо організації інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами до 1 січня 2014 року.

3. Республіканській (Автономна Республіка Крим), обласним, Київській та Севастопольській міським психолого-медико-педагогічним консультаціям:

3.1.Здійснювати науково-методичний та організаційний супровід діяльності районних (міських) консультацій та шкільних комісій.

3.2. Надавати інформаційно-аналітичні звіти центральній психолого-медико-педагогічній консультації щорічно до 1 червня.

3.3. Унести зміни і доповнення до статутів психолого-медико-педагогічних консультацій  відповідно до Положення.

3.4. Поновити банк даних дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі дітей-інвалідів, у регіонах до 1 жовтня 2013 року.

3.5. Забезпечити взаємодію психолого-медико-педагогічних консультацій з органами охорони здоров’я, соціального захисту населення, службами у справах дітей, громадськими організаціями з питань раннього виявлення, надання освітніх послуг та консультативної допомоги дітям з особливими освітніми потребами та їх батькам, або особам, які їх замінюють.

3.6. Забезпечити системний кваліфікований психолого-медико-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах з інклюзивними класами/групами.

3.7. Постійно здійснювати організаційно-методичну допомогу навчальним закладам з інклюзивним та інтегрованим навчанням в організації навчально-виховного та корекційно-реабілітаційного процесів.

4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Заступник Міністра       Б.М. Жебровський

http://osvita.ua/legislation/pozashk_osv/36104/

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Запись опубликована в рубрике Новини інклюзії с метками , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>